close
چت روم
زنان خانه دار زیر ۴۵ سال می توانند بیمه شوند
loading...

بريم تو خنده | مطالب جالب و خواندني

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: همه زنان خانه دار زیر ۴۵ سال، تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار می گیرند.   به گزارش واحد مرکزی خبر، سید تقی نوربخش با بیان این که این نوع بیمه در قالب مشاغل آزاد تعریف شده است، افزود: زنانی که کمتر 45 سال سن دارند، می‌توانند به شعبات تامین اجتماعی مراجعه و به سه صورت بیمه شوند.   وی، میزان حق بیمه ماهانه برای استفاده زنان خانه دار از مزایای بازنشستگی را 60 هزار تومان،‌ بازنشستگی و فوت 75 هزار تومان و بازنشستگی، فوت و از کار افتادگی 90 هزار تومان…

cortex بازدید : 135 19 / 09 / 1392 نظرات ()

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: همه زنان خانه دار زیر ۴۵ سال، تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار می گیرند.
 
به گزارش واحد مرکزی خبر، سید تقی نوربخش با بیان این که این نوع بیمه در قالب مشاغل آزاد تعریف شده است، افزود: زنانی که کمتر 45 سال سن دارند، می‌توانند به شعبات تامین اجتماعی مراجعه و به سه صورت بیمه شوند.
 
وی، میزان حق بیمه ماهانه برای استفاده زنان خانه دار از مزایای بازنشستگی را 60 هزار تومان،‌ بازنشستگی و فوت 75 هزار تومان و بازنشستگی، فوت و از کار افتادگی 90 هزار تومان اعلام کرد.

 

 

بیمه زنان خانه دار

 

نوربخش با اشاره به این که استفاده از مزایای مربوط به درمان برای زنان خانه دار هزینه ای14 هزار و پانصد تومانی دارد، گفت: قالب‌های بازنشستگی برای زنان خانه‌دار یکسان است و هر کسی که تحت پوشش سازمان باشد با 35 سال سابقه بیمه، بدون شرط سنی می‌تواند بازنشسته شود.
 
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی حضور زنان را در مشاغل سخت و زیان‌آور ممنوع دانست و گفت: با این حال آنان می‌توانند در مشاغلی مانند خبرنگاری حضور داشته باشند و از مزایای آن استفاده کنند.
 
نوربخش به عملکرد یک صد روزه این سازمان اشاره کرد و افزود: سازمان تامین اجتماعی پنج هزار میلیارد تومان کسری بودجه دارد.
 
وی با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی در هشت سال گذشته حدودا هشت مدیرعامل داشته است، گفت: بدون شک در سازمانی با این وسعت اگر هر سال یک مدیرعامل تغییر کند، آثار زیانباری بر روی عملکرد و عملیات آن خواهد داشت.
 
نوربخش به بخش پایگاه اطلاعات(دیتاسنتر) سازمان تامین اجتماعی که قرار است هفته آینده افتتاح شود، اشاره کرد و گفت: با ایجاد این پایگاه ارائه خدمات غیر حضوری به بیمه شدگان به میزان قابل توجهی توسعه خواهد یافت.
 
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی افزود: این پایگاه اطلاعاتی یکی از پنج سیستم بزرگ کشور بشمار می آید که می تواند در پرداخت یارانه و تجمیع بیمه نقش موثری داشته باشد.
 
وی خاطرنشان کرد: قرار است این سیستم در مرحله نخست در60 شعبه در کشور به صورت مکانیزه به بیمه شدگان تحت پوشش خدمات خود را ارائه ‌دهد.
 
نوربخش، افزایش اعتبار دفترچه‌های بیمه شدگان تامین اجتماعی را یکی از مهم ترین برنامه های اولویت دار این سازمان دانست و گفت: برای رسیدن به این مهم170 قلم دارو برای بیماران خاص، در فهرست بیمه تامین اجتماعی قرار داده شده است.
 
وی همچنین از پرداخت مطالبات داروخانه ها تا شهریور امسال خبر داد و ابراز امیدواری کرد با  همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت بهداشت اقلام دارویی بیشتری در این فهرست قرار گیرد.
 
نوربخش گفت: در تامین اجتماعی چهار اصل قانونگرایی، برنامه‌محوری، پاسخگویی و پاکدستی دنبال می شود.
 
وی با بیان این که مشکلی برای بیمه خبرنگاران وجود ندارد، افزود: دو شعبه اقماری خانه هنرمندان و وزارت ارشاد برای بیمه خبرنگاران ایجاد می‌شود و شعبه27 نیز در آینده برای بیمه خبرنگاران بخش ویژه‌ای را ایجاد می‌کند.
 
نوربخش همچنین درباره اجرای قانون الزام در تامین اجتماعی گفت: به زودی نظام ارجاع داخلی بر اساس قانون الزام که مصوب 1369 است در همه شهرستان ها برای بیماران تحت پوشش اجرایی می شود.
 
وی بیمارستان میلاد را  آخرین حلقه این قانون دانست.
 
نوربخش به قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان که باید به میزان تورم فعلی در کشور افزایش یابد اشاره کرد و افزود: این طرح از سال 88 در سازمان تامین اجتماعی اجرایی شد و در همین قالب دو هزار و 500 میلیارد تومان سهام به سازمان تامین اجتماعی باید واگذار می‌شد که تاکنون800 میلیارد تومان آن واگذار شده است.
 
نوربخش درباره بیمه شدگان اجباری سازمان تامین اجتماعی گفت: آمار بیمه شدگان اجباری رو به کاهش و آمار بیمه شدگان قراردادی رو به افزایش است.
 
وی، مدیریت صندوق بیمه بیکاری را با سازمان تامین اجتماعی دانست و افزود: این صندوق هم اکنون با 750 میلیارد تومان کسری مواجه است.
 
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: در سال87 ، صد و پنجاه و سه هزار نفر، در سال 88 صد و شصت و شش هزار نفر، در سال 89 ، صد و هشتاد و سه هزار نفر، در90، دویست و یک هزار نفر،91 دویست و شانزده هزار نفر و در6 ماهه نخست سال92 دویست و یک هزار نفر به صندوق بیمه بیکاری اضافه شدند.
 
وی افزود: در سال91، هزار و 495 میلیارد تومان به این بخش اختصاص یافت.
 
نوربخش اضافه کرد: تعریف کار در کشور مشخص نیست و در گذشته عنوان می‌کردند هر کس یک ساعت در هفته کار کند دارای شغل محسوب می‌شود که این عنوان غلط است.
 
وی درباره بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی گفت: به رغم این که در دولت دهم عنوان شد همه بدهی سازمان تامین اجتماعی پرداخت شده است ولی دولت گذشته حدود60 هزار میلیارد تومان به صندوق‌های بیمه‌ای بدهکار است که از این مبلغ 56 هزار میلیارد تومان سهم تامین اجتماعی است.
 
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی افزود: ‌دولت تاکنون1300 میلیارد تومان در قالب تعهداتی که دارد به سازمان تامین اجتماعی پرداخت کرده است و پیش‌بینی می‌شود در سال92، پانزده هزار میلیارد تومان بدهی‌جدید ایجاد شود.
 
به گفته مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی بدهی‌های انباشته شده دولت به سازمان دو برابر بودجه سالانه است.
 
وی درباره افزایش حقوق مستمری بگیران در سال93 گفت: هیئت دولت باید در این خصوص تصمیم بگیرد ولی امیدوارم حداقل حقوق مستمری بگیران تامین اجتماعی 18 درصد افزایش یابد.
 
بازنگری در روش پرداخت حقوق مدیران سازمان تامین اجتماعی
 
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از بازنگری در روش پرداخت حقوق مدیران این سازمان خبر داد .  
 
نوربخش با بیان اینکه تقاضای بازنگری حقوق مدیران از دو ماه پیش در هیئت امنای سازمان تامین اجتماعی ارائه شده است، گفت: البته آنچه مسلم است، حق‌الزحمه مدیران باید متناسب با حجم فعالیت یک بنگاه اقتصادی و عرف جامعه باشد.
 
وی با اشاره به اینکه نباید در سازمان تامین اجتماعی هیچ‌گونه مبلغی از ردیف شمول و غیرشمول این سازمان به جز در مورد بیمه‌شدگان هزینه شود، افزود: این ردیف غیرشمول حتی نباید برای هیئت مدیره و هیئت امنا استفاده شود.
 
نوربخش گفت: قوه مقننه موضوع تحقیق و تفحص در سازمان تامین اجتماعی را انجام داده و طبق قانون مواردی که نیازمند پیگیری باشد، رسیدگی می‌کند.
 
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی درباره سرنوشت چک3.5 میلیارد یورویی سازمان تامین اجتماعی، افزود: این موضوع مربوط به چک‌های تضمینی بوده که بلوکه شده است و از همان روزهای اول کمیته‌ای را در سازمان تامین اجتماعی تشکیل دادیم تا پیگیر آن باشد و مکاتبات بسیار زیادی با مبادی مورد نظر انجام شد و هم‌اکنون در حال نهایی شدن است.
 
وی با اشاره به اینکه مکانیسم تعیین تعرفه‌های پزشکی پس از 18 سال انجام شد، گفت: مکانیسم تعیین تعرفه‌ها پس از 18 سال در جلسه شورای عالی بیمه مصوب شد و این موضوع نشان دهنده هماهنگی وزارت تعاون و وزارت بهداشت در دولت جدید است.
 
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به این که استخدام500 نفر در این سازمان با مصوبه هیات امنا بوده است، افزود: روش استخدام در تامین اجتماعی باید از طریق امتحان و روش گزینشی صورت گیرد، اما در ارتباط با این موضوع، شکل ظاهری‌اش قانونی بوده است و در آینده اقدام به چنین کاری در ارتباط با استخدام‌ها نخواهیم کرد.
 
وی گفت: اینکه شکل قانونی در هیات امنا مصوب شود، تکرار نخواهد شد و این موضوع محدود به این دوره نیست، حتی در دوره‌های قبلی پنج درصد استخدام ها در اختیار مدیرعامل بوده است که بنده در دوره مدیریت خود از این شرایط استفاده نخواهم کرد و همه استخدام‌ها از مجرای قانونی انجام خواهد شد.

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
وبلاگ بریم تو خنده...در این وبلاگ مطالبی در زمینه تفریح و سرگرمی,آموزش های گوناگون از قبیل;آموزش ویندوز ,آموزش نرم افزار,آموزش اینترنت,انواع ترفند های رایانه ای و اینترنتی و جدیدترین اخبار روز و عکس ها و تصاویر گوناگون در زمینه های مختلف و موضوعات پزشکی و سلامت و خانواده و سبک زندگی و فرهنگی و هنری و انواع مختلف سرگرمی و غیره...گنجانده میشود.
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نظرسنجی
  نظر شما درباره وبلاگ چیست؟

  پیوندهای روزانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 647
 • کل نظرات : 105
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 66
 • آی پی امروز : 2
 • آی پی دیروز : 47
 • بازدید امروز : 37
 • باردید دیروز : 107
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 1
 • بازدید هفته : 295
 • بازدید ماه : 2,660
 • بازدید سال : 2,660
 • بازدید کلی : 1,286,342
 • تبلیغات بنری

  لینک باکس

  لينكهاي داغ اينترنت
  کد لینک باکس
  عکس های جالب
  دانلود